height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=923478352410825&ev=PageView&noscript=1"

Mézes arcpakolás a friss és ragyogó arcbőrért

A méz arcpakolások kiváló alapanyaga lehet.

A méz egyre inkább előtérbe kerül a természetes szépségápolás kötelező kellékei között. Ez a 100 százalékban természetes anyag puhítja és ragyogóvá teszi a bőrt, és még számos gyógyító tulajdonsággal bír. Miért érdemes kipróbálni a mézes arcpakolást, és hogyan fogjon hozzá az elkészítéséhez? Cikkünkben végignézzük a méz bőrre gyakorolt jótékony hatásait, és adunk néhány tippet is, hogy kikeverhesse magának a megfelelő készítményt.

A méz hatása az arcbőrre

A méz az emberiség egyik legrégebbi természetes gyógyítószere és bőrápolási eszköze. Az organikus összetevőkben gazdag méz számos tápanyagot és antioxidánst tartalmaz, amelyek hozzájárulnak a bőr egészségéhez és szépségéhez. A nyers, pasztörizálatlan méz emellett rendkívül hatékony hidratáló, mivel magas víztartalommal rendelkezik, így segít megőrizni a bőr nedvességtartalmát. A mézben található enzimek és savak enyhe hámlasztó hatást biztosítanak, így képesek eltávolítani a bőr felső rétegének elhalt sejtjeit, hogy elősegítsék az új, egészséges sejtek felszínre kerülését. 

Emellett a méznek természetes gyulladáscsökkentő tulajdonságokat is köszönhetünk, amelyek segíthetnek csökkenteni a bőrpírt és az irritációt, az antioxidánsok pedig megvédenek a környezeti hatások okozta károsodásoktól, például a szabad gyököktől, ezáltal lassítva az öregedési folyamatokat. Ez a sok jótékony összetevő együttesen segít megőrizni a bőr természetes szépségét, rugalmasságát és ragyogását.

A méz arcpakolás gyanánt önállóan is megállja a helyét

Ha nyers mézet magában szeretné használni, ügyeljen arra, hogy csak az arc megnedvesítése után kenje fel, különben a ragacsosság miatt nem lehet megfelelően eldolgozni az arcon. Vigyázzon, hogy a méz ne kerüljön a szemébe vagy a szeme környékére. A nyers mézes arcmaszk elkészítéséhez vegyen egy evőkanál mézet, és vékonyan kenje el a nedves bőrön. Hagyja rajta körülbelül 20 percig, mielőtt lemosná.

A kávézacc arcra drasztikus megoldásnak számít, de a méz és joghurt keveréke beválhat hámlasztásra.

Mézes arcpakolás házilag: milyen keveréket érdemes kipróbálni?

A mézes arcmaszk önmagában is nagyszerű, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne gazdagítani néhány kiegészítővel, ha speciális bőrproblémákat szeretnénk velük orvosolni.

Élénkítő kurkumás, mézes és citromos arcmaszk

A kurkuma és a citrom csodálatos bőrvilágosítók. A kurkuma hatóanyaga, a kurkumin kiváló antioxidáns tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek segíthetnek megvédeni a bőrt a szabad gyökök káros hatásától, míg a citromban rengeteg C-vitamin található, ami tökéletesen beválik a sötét foltok halványítására. A maszk elkészítéséhez keverjen össze 1 evőkanál nyers mézet, 1 teáskanál őrölt kurkumát és ½ teáskanál citromlevet. Kenje fel, és hagyja hatni 10 percig, vagy amíg a maszk elkezd megkeményedni, majd mossa le meleg vízzel.

Hámlasztó joghurtos-mézes maszk

A joghurt tele van tejsavval, amely gyengéden és könnyedén eltávolítja az elhalt hámsejteket, ha pedig mézet adunk hozzá, még hidratálóbb hatásúvá válik. Dolgozzon össze 1 evőkanál finomra őrölt zabpelyhet, 1 teáskanál nyers mézet és 1 teáskanál nagy zsírtartalmú állati eredetű vagy növényi joghurtot. Keverje össze, amíg pasztává nem áll össze, majd kenje az arcára, és hagyja hatni 15 percig.

Hidratáló arcpakolás házilag

Ha tápláló olajat adunk a mézhez, az nemcsak a méz ragacsosságát enyhít, de magas zsírsavtartalmának köszönhetően hidratálja és nyugatja a bőrt. Nyugodtan választhatunk bármilyen olajat (kókusz, jojoba, argán, stb), de az olívaolaj különösen jót tesz a száraz bőrnek, és sok antioxidánst, például E-vitamint is tartalmaz. Egyszerűen keverje össze a kettő összetevőt, amíg össze nem áll, majd hagyja az elegyet a bőrén 20 percig.

Fontos, hogy használat előtt tisztában legyen az allergiáival. A virágporral, a pollenekkel vagy a méhméreggel szembeni érzékenység allergiás reakciót okozhat a mézzel szemben. Fontos, hogy végezzen bőrpróbát a mézes arcpakolás felvitele előtt, és ha ezt követően bármilyen irritációt észlel, ne használja a mézet az arcbőrére.

Mézes arcpakolás házilag, természetes összetevőkből.

Hamisítatlan fajtamézek a Mézes Gergő Méhészetből

Szeretné kipróbálni a mézes arcpakolást? Válasszon a hamisítatlan, termelői fajtamézek közül, amelyeket a Zemplén lábánál termelünk nagy odaadással. Ha pedig további gyógyászati méhészeti termékek érdeklik, nézzen körül webshopunkban, ahol számtalan különlegesség között válogathat.

Jobban megismerné a méhek csodálatos világát? jó szívvel ajánljuk Mézmúzeumunkat, ahol betekintést nyújtunk a méhészet múltjába, és kipróbálhatja a szakma alapfortélyait is, Vizsolyi méhészetünkben méhészeti élményprogramokon is részt vehet,. Ha pedig szeretne megszállni Vizsolyban, Mézes Vendégházunk szerettel várja Önt és kedves családját és barátait különleges kaptárlevegős faházzal, illetve akár egy izgalmas, vezetett kenuzással a Hernádon.

További blog bejegyzéseink

Méz gyerekeknek: a csecsemőknek tilos, de mikortól szabad?

A méz amellett, hogy finom édesség, egészséges is, a benne található antioxidánsoknak és az antibakteriális [...]

A méz rekedtség ellen is kiváló házi gyógymód lehet

A rekedtség általában megfázásos betegségek tüneteként jelentkezik, de számos más probléma is okozhatja. Ilyen esetekben [...]

Hajdinaméz, a megosztó, de egészséges különlegesség

A hajdinaméz bár igazi kuriózum, nem mindenki szereti erőteljes íze miatt, ám aki megkedveli, jó [...]

Mézcímke: mit kell tartalmaznia a leírásnak?

Miről árulkodik a méz címkéje, és miért érdemes elolvasni vásárlás előtt, ha hamisítatlan termelői mézet [...]

Galagonyaméz: különleges íz és páratlan hatások

A fajtamézek között különleges helyet foglal el a galagonyaméz, amely nemcsak jellegzetesen egyedi aromájú, hanem [...]

Mézbor, az ősi ital hazai újjászületése

Már az elején leszögeznénk, hogy a mézbornak semmi köze a mézzel elkevert borhoz, hiszen ez [...]

Méhfajták Magyarországon: mézelőméhek és vadméhek

Bár a legismertebb méhfaj a nyugati mézelő méh (Apis mellifera), Földünk nagyjából 20.000 különböző méhfajnak [...]

A méz köhögésre és más légúti panaszokra is kiváló gyógyír

A köhögés önmagában nagyon is hasznos folyamat, hiszen eltávolítja az idegen anyagokat a légutakból, így [...]