Egy kávékeverék, ami a hétköznapokban is jól megállja a helyét, de ha kell, finomságával tündökölni is képes.
Három ország – Brazília, Kolumbia és Uganda – ízeit válogattuk itt össze, karakteres de lágy lecsengésű, erőteljes, mégis elegáns kávé tejcsokoládés, vanilíás és mogyorós ízjegyekkel.
A Zümcoffee 100% Arabica.
Ahogyan a méhek minden csepp nektárt gondosan válogatnak, úgy mi is a legkiválóbb kávészemeket hoztuk el Neked.
ÉLVEZD A TERMÉSZET SIMOGATÓ ÖLELÉSÉT MINDEN KORTYBAN!
Gesztenyemézzel ajánljuk a fogyasztását!
A gesztenyeméz hatása és jellemzői
A szelídgesztenye-méz sűrű, világosbarna, sárgásbarna fajtaméz, amely nehezen kristályosodik.
- Színe azon is múlik, hogy milyen más nektár, mézharmat keveredik bele, hiszen színtiszta gesztenyeméz nem létezik a különféle erdei növénykultúrák együttélése miatt.
- Emellett egy esetlegesen elhúzódó gesztenyevirágzás során a méhek más virágport is belehordhatnak a gesztenyemézbe, például napraforgót, amelynek virágzása a gesztenyét szorosan követi.
- Nem is beszélve arról, hogy a gesztenyeméz enyhén kesernyés lenne önmagában, ezért más fajtamézzel keverjük, hogy íze kellemesebb legyen a fogyasztók számára.
A gesztenyeméz mire jó, és hogyan használjuk fel?
A gesztenyeméz jótékony hatásai közé sorolhatjuk a nyálkahártya nyugtatását, ami miatt köhögéscsillapításra is beválik, emellett
- rendszeres fogyasztás esetén megakadályozza a trombózisok kialakulását,
- de a visszértágulatok mérséklésére is használható,
- sőt, visszértágulatnál, érgyulladásnál külsőleg is alkalmazható.
Ajánlott még vérszegénység és kimerültség esetén is, ami magas ásványianyag-tartalmának és antioxidáns tulajdonságainak köszönhető. Érdemes kipróbálni teába, joghurtba keverve, de akár a mézeskalácsot is gazdagíthatjuk aromás ízével, amely a diós, gesztenyés változatoknak igencsak jól fog állni.